Przeglądając FORUM musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że możesz natrafić na mało estetyczne lub drastyczne treści.
Z tego też powodu przeglądanie FORUM przez dzieci powinno odbywać się w obecności osoby dorosłej.
Sokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026

MantaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
17 Jun 2026 23:04 · 17 Jun 2026 23:15
#323946 by Manta

Please Log in or Create an account to join the conversation.

przyroda, ludzie
More
  • 2743 posts
  • Thank you received 43685
Wanda poleciała o 19:56.
I muszę odwołać słowa, że gniazdo stało się nieatrakcyjne - dziś od popołudnia  do nocy cieszy się właśnie powodzeniem.

Po około pół godzinie od odlotu Wandy, o 20:33 zjawiło się młode - wyglądało mi na Gwizdka. Wrzeszczało  prawie cały czas z przerwami na nabranie oddechu, czyszczenie piórek (wtedy trochę dłużej była cisza), czy rozglądanie się. W pewnym momencie blisko przemknął dorosły. Młode odleciało o 20:52, nie przestając pokrzykiwać.

 

Krótko po odlocie młodego przyleciała na koniec kraty Wanda. Zaraz się przemieściła na poręcz,
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


wyczyściła dziób.
Od tej pory nie ruszyła się z miejsca, teraz śpi.
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.
MantaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
18 Jun 2026 07:05 · 18 Jun 2026 11:43
#323954 by Manta

Please Log in or Create an account to join the conversation.

przyroda, ludzie
More
  • 2743 posts
  • Thank you received 43685
Myślę, że Wanda spędziła tak całą noc - po północy widziałam ją nadal śpiącą, a potem o 3:25 też była
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


Odleciała o 4:14.

Wyraźnie pilnowała budki. 
Falco się od Lublina wprawdzie oddalił, (16.06 odwiedził komin na Tatarach, 17.06 już się przemieścił na Ukrainę) ale ff Kotu widział wczoraj na mieście sokoła, jak kręcił kółka nad skrzyżowaniem u podnóża Czechowa.
Kto wie, co to za sokół był... 
MantaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
18 Jun 2026 21:37 · 18 Jun 2026 21:39
#323966 by Manta

Please Log in or Create an account to join the conversation.

przyroda, ludzie
More
  • 2743 posts
  • Thank you received 43685
Po południu rezydenci pokazali się kilka razy.

16:48 - 17:08 Wanda
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


17:09 - 17:11 Czajnik
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.
 

O 17:14 ponownie Wanda.
Tym razem przybyła pod okno, żywo się rozglądała. Zaraz w budce próbowała dołkować  w grubej warstwie pierza, co nie było łatwe 🙂.

#323972 by Manta

Please Log in or Create an account to join the conversation.

przyroda, ludzie
More
  • 2743 posts
  • Thank you received 43685
A wieczorem, podobnie jak wczoraj zjawiło się na kilka minut młode:

MantaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
19 Jun 2026 07:54 · 20 Jun 2026 07:07
#323977 by Manta

Please Log in or Create an account to join the conversation.

przyroda, ludzie
More
  • 2743 posts
  • Thank you received 43685
Dzisiejsze poranne wizyty:
3:59 - 4:06 Czajnik
Zrobił obchód gniazda: wylądował na końcu barierki, przeszedł się po dachu, zlustrował wnętrze budki, porozglądał się z progu. film  

Czajnik skośnooki 🙂  
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


O 4:08 widać było na niebie i potem bliżej komina przeloty dwóch sokołów, następnie w dole mignął jeden i za chwilę na poręczy zameldowała się Wanda. film
W budce zadołkowała raz i drugi. Odleciała z poręczy o 4:11.
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


7:18 - 7:24
Zwrotka z sentymentalną wizytą w budce 😉 film
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


8:04 - 8:10 ponowna wizyta młodej (nie wiem czy Zwrotki)
Tym razem sentymentów nie było 😉 - młoda skrzeczała i patrzyła w górę komina, skąd od czasu do czasu leciało piórko.
film 
Moderators: dziuniekCiuciek
Time to create page: 0.368 seconds
Powered by Kunena Forum