Przeglądając FORUM musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że możesz natrafić na mało estetyczne lub drastyczne treści.
Z tego też powodu przeglądanie FORUM przez dzieci powinno odbywać się w obecności osoby dorosłej.
Sokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026

#324024 by Manta

Please Log in or Create an account to join the conversation.

przyroda, ludzie
More
  • 2743 posts
  • Thank you received 43685
Przed jedenastą młode (chyba samiczka, może ta co wczoraj tu wieczorem była) przyleciało po resztę łupu. Najpierw jadło za budką (bo pióra leciały), za kwadrans odleciało z tym co zostało.

 

11:54 - 12:05 Wanda
spoglądała z poręczy, w budce pogrzebała w pierzu, wyszła z jednym starym piórkiem przy dziobie, jednym u ogona.
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


12:07 - 13:11 Czajnik
Też zajrzał do budki,
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


ale głównie siedział na progu, spoglądając na okolicę, czyszczac czasem piórka .
MantaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
22 Jun 2026 01:29 · 22 Jun 2026 01:38
#324035 by Manta

Please Log in or Create an account to join the conversation.

przyroda, ludzie
More
  • 2743 posts
  • Thank you received 43685
14:56 - 15:01 Wanda
zanim zjawiła się na poręczy, widoczna była pogoń: trudno powiedzieć kto tu za kim gonił.

 

O 18:21 zjawiła się dwójka młodych, tym razem tożsamość można było określić: na dachu wylądowała Volta, na poręczy Gwizdek.
Trochę nawoływały, głównie samczyk. Potem dołączył do siostry na dach i tam oboje dokazywali. 
Volta za jakiś czas zeskoczyła na kratę, a Gwizdek dalej biegał po dachu i bawił się sucharem. Musiała sprawdzić, co on  tam ciekawego robi i zaraz wskoczyła do niego z powrotem. Samczyk chyba się przestraszył tego nagłego skoku, bo umknął.
A Volta ponownie przemieściła się na poręcz i wyczyniała różne ewolucje.
Odleciała o 18:38.

Gwizdek na dole, Volta na górze  
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


I odwrotnie 🙂  
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.
 

***

Dziś Ati była chwilę pod kominem, widziała Wandę i trójkę młodych film   film
BożkaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
22 Jun 2026 22:03 · 22 Jun 2026 22:42
#324045 by Bożka

Please Log in or Create an account to join the conversation.

podróże, przyroda, natura, od 2019 roku podglądanie gniazd bocianów i sokołów (szczególnie jest mi bliskie w Lublinie na Wrotkowie), piesze przechadzki po Poleskim Parku Krajobrazowym, no i muzyka
More
  • 991 posts
  • Thank you received 17959
Dziś o 9.55 przyleciała na koniec poręczy Wanda. Długo nie posiedziała, bo dosłownie za dwie sekundy pojawiła się w pobliżu któraś z sióstr i zanim wylądowała (w tym samym miejscu, gdzie była przed chwilą mama) Wanda umknęła. 
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


Młoda, jak się później okazało Zwrotka, rozkładała skrzydła i krzyczała. Za kolejne pięć sekund pojawiło się drugie z rodzeństwa, jednak nie wylądowało, tylko ominęło przemknęło niemal nad siostrą i poleciało.
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


Sytuacja była dynamiczna, bo już za kilkanaście sekund przybyła ponownie Wanda. Wpadła do budki, a za nią, jak cień, przyleciał Gwizdek (Zwrotka obserwowała ze swojego miejsca i się darła  ). 
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


Gwizdek podążył do budki za Wandą - młoda podeszła bliżej wejścia, by lepiej widzieć - wykurzył mamę, poszperał w piórach i przeniósł się na próg.
Zwrotka przeskoczyła na podest, poprzymilała się do brata, po czym poszła za budkę. Młodzian po dłuższej chwili przeskoczył na poręcz, a Zwrotka wyszła zza budki i teraz to ona poszła odwiedzić dom. Za chwilę jednak budkę opuściła, przeskoczyła na belkę i o 9.59 poleciała.
  • "Serce bez marzeń jest jak ptak bez skrzydeł." /Suzy Kassem/
BożkaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
22 Jun 2026 22:07 · 22 Jun 2026 22:19
#324046 by Bożka

Please Log in or Create an account to join the conversation.

podróże, przyroda, natura, od 2019 roku podglądanie gniazd bocianów i sokołów (szczególnie jest mi bliskie w Lublinie na Wrotkowie), piesze przechadzki po Poleskim Parku Krajobrazowym, no i muzyka
More
  • 991 posts
  • Thank you received 17959
Równo o 10.00 do Gwizdka dołączyła któraś z sióstr (nie udało mi się odczytać obrączki). Przyleciała na koniec kraty, postała niecałe pół minuty (oboje z bratem obserwowali jakieś loty)
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


i odleciała.
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


Zaraz za nią podążył też braciszek.
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.
  • "Serce bez marzeń jest jak ptak bez skrzydeł." /Suzy Kassem/
MantaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
22 Jun 2026 23:51 · 23 Jun 2026 15:07
#324054 by Manta

Please Log in or Create an account to join the conversation.

przyroda, ludzie
More
  • 2743 posts
  • Thank you received 43685
Po południu, o 15:16 zastałam Wandę w budce. Wyglądała przez okno, potem patrzyła z poręczy, śledziła loty, w kamerze też były kilkukrotnie widoczne.
 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

 
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.


Wanda poleciała o 15:41.

O 16:50 pod okno wpadło rozpędzone młode, które okazało się Gerdą 8MA. Samiczka odwiedziła gniazdo, potem przespacerowała się na róg barierki, ponownie weszła do budki. Siedziała na progu z przymkniętym jednym okiem.
Potem z poręczy pewnie dostrzegła rodzica, bo nastroszyła się i zaczęła skrzeczeć.
Odleciała o 17:17 w dół i potem za komin.
Moderators: dziuniekCiuciek
Time to create page: 0.420 seconds
Powered by Kunena Forum