Przeglądając FORUM musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że możesz natrafić na mało estetyczne lub drastyczne treści.
Z tego też powodu przeglądanie FORUM przez dzieci powinno odbywać się w obecności osoby dorosłej.
Sokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026

MantaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
2026-06-26 07:29 · 2026-06-26 07:30
#324118 przez Manta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

przyroda, ludzie
Więcej
  • Posty 2743
  • Otrzymane podziękowania 43685
Tak siostry spędziły noc. Czasem bardziej się rozglądały niż spały, Volta znikała za budką, wracała. I znowu spanko
 
Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.
 

Dziewczyny po przebudzeniu:


Volta poleciała o 3:55.

Gerda o 4:17. 

Pięć minut później na róg podestu wróciła Volta. Za kwadrans szósta przypomniała sobie o wczorajszym łupie w budce, poszła sprawdzić, czy wciąż tam jest a potem chyba się zawstydziła kamery i uciekła.

MantaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
2026-06-27 01:56 · 2026-06-27 19:29
#324125 przez Manta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

przyroda, ludzie
Więcej
  • Posty 2743
  • Otrzymane podziękowania 43685
Po ósmej przeleciało blisko budki wrzeszczące młode - na pewno Gerda, bo to ona niedługo potem wylądowała na kracie, wydzierając się.
Potem weszła do budki i posilała się resztką wczorajszego łupu.
Poleciała o 8:11. Drąc się, a jakże 😉 film
 
Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.


***

Po południu było kilka sokolich wizyt.
15:30 - 16:24 młoda
siedziała na poręczy, dwa razy zrobiła sobie spacerek za budkę, za trzecim już nie wróciła.

O 17:28 przyleciała na dach jedna z sióstr, za jakiś czas dołączyła do niej druga. Wymieniły dzióbki.
 
Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.


Potem jeszcze dwa razy przylatywało jakieś młode.

O 19:17 zjawił się Czajnik. Powoli zmierzał w kierunku budki, a kiedy tylko wskoczył do środka, zjawiła się Wanda. Nie wchodziła do środka - wyglądało tak, jakby tylko chciała sprawdzić, kto tu do jej budki się wtarabanił. Partner dał sygnał, że to tylko on, więc zaraz poleciała. film
Potem Czajnik długo siedział na progu, poleciał o 20:01.
MantaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
2026-06-27 16:17 · 2026-06-27 19:33
#324131 przez Manta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

przyroda, ludzie
Więcej
  • Posty 2743
  • Otrzymane podziękowania 43685
Dzisiaj bardzo wczesnym rankiem Ati i Lu2019 były pod kominem. Oto co widziały:

 



Na poniższym filmie są wszyscy, w tym samym czasie mniej więcej:


 
MantaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
2026-06-27 16:26 · 2026-06-27 19:34
#324132 przez Manta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

przyroda, ludzie
Więcej
  • Posty 2743
  • Otrzymane podziękowania 43685


 

Na poniższym zdjęciu zjadany jest łup, który spadł (na filmie wyżej)
 
Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.
MantaSokół wędrowny - PGE EC Lublin - 2026
2026-06-27 16:59 · 2026-06-27 17:00
#324133 przez Manta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

przyroda, ludzie
Więcej
  • Posty 2743
  • Otrzymane podziękowania 43685
Poniżej widoczny jest Czajnik, który siedział na tym miejscu przez cały czas, jak dziewczyny były pod kominem (czyli około 6 godzin). Czyli dziś rano tylko mama działała, żeby dzieci nakarmić

 
Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.
 

Młode siedzące po drugiej stronie komina, od torów:
 
Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.
  

I jeszcze jeden rezydent na terenie EC 🙂
 
Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.
Moderatorzy: dziuniekCiuciek
Czas generowania strony: 0.346 s.
Zasilane przez Forum Kunena